Kontakt

Grupa Farmacol
ul. Szopienicka 77
40-431 Katowice
tel. 32 20 80 600
e-mail:

WIĘCEJ

Sonda

Władze Grupy Farmacol Drukuj stronę

Rada Nadzorcza

Andrzej Olszewski - Przewodniczący Rady Nadzorczej
     Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, był piłkarzem w barwach Fabloku, później trenerem młodzieżowego klubu piłkarskiego w Jaworznie oraz nauczycielem WF-u. Kolejne doświadczenia zdobywał na stanowiskach kierowniczych w branży górniczej (lata 1974-1990). W latach 90. wykupił (wraz z żoną) od państwowego Cefarmu aptekę w Jaworznie, a potem otworzył kolejną w Tychach. Sam odpowiadał za sprawy zaopatrzenia – wyszukiwał leki, negocjował ceny, zajmował się transportem, wreszcie nawiązywał bezpośrednie kontakty z producentami leków. To dało początek hurtowni farmaceutycznej. W 1999 roku wprowadził Farmacol na giełdę, a środki uzyskane z emisji przeznaczył na budowę grupy kapitałowej, przejmowanie mniejszych hurtowni z branży farmaceutycznej oraz wykup udziałów m.in. w prywatyzowanych Cefarmach Kielce, Wrocław, Szczecin, Warszawa i Białystok.


Zyta Olszewska - Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej
     Ukończyła Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Krakowie. W latach 1974-1990 pracowała w aptekach na terenie Jaworzna, jako magister farmacji, a od 1980 r. jako kierownik apteki. W 1990 r. (wraz z mężem) wykupiła aptekę w Jaworznie i otworzyła kolejną w Tychach, sama zajmując się ich prowadzeniem (obecnie jako wspólnik PHARMA-FLOS Z.A.M. Olszewscy Spółka jawna). W grupie kapitałowej Farmacol odpowiada za kontakty z dostawcami, negocjacje warunków handlowych i kontraktów z producentami.


Anna Olszewska - Członek Rady Nadzorczej
     Ukończyła Szkolę Główną Handlową w Warszawie na Wydziale Marketingu i Zarządzania. Karierę zawodową rozpoczęła od pracy w branży reklamowej na stanowisku Account Executive w Agencji Reklamowej „Radna” w Warszawie (2001-2002). Późniejsze doświadczenia zdobywała już w rodzinnej spółce m.in. odpowiadając za kontakty z producentami oraz koordynację działań sprzedażowo - marketingowych. Od kilku lat związana jest z branżą kosmetyczną. Była odpowiedzialna za zakupy oraz marketing najpierw w sieci Douglas, a potem Marionnaud. Jest również wspólnikiem spółki jawnej PHARMA-FLOS Z.A.M. Olszewscy prowadzącej aptekę.


Maciej Olszewski - Członek Rady Nadzorczej
     Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zanim rozpoczął pracę w rodzinnej firmie doświadczenie zdobywał jako przedstawiciel handlowy w firmie Hartmann Polska (1997-2000) oraz inspektor kredytowy w Banku PKO BP S.A. O/Sosnowiec (2000-2002). Od roku 2002 współpracuje ze Spółką Farmacol, kolejno poznając specyfikę funkcjonowania większości działów, a obecnie pełni w niej funkcję doradcy.